اصل ۲۳ - تفتیش‏ عقاید ممنوع‏ است‏ و هیچکس‏ را نمی توان‏ به‏ صرف‏ داشتن‏ عقیده‏ ای‏ مورد تعرض‏ و مؤاخذه‏ قرار داد.
اصل ٢٢- حیثیت، جان، مال، حقوق، مسکن و شغل اشخاص از تعرض مصون است مگر در مواردی که قانون تجویز کند.
<p>در شرایطی جبهه مشارکت هفده سالگی خود را پشت سر می گذارد که به رغم تغییر دولت اقتدارگرا و بر سرکارآمدن دولت روحانی ملقب به &quot; دولت تدبیر و امید &quot; هنوز سه نفر عضو ارشد و جوان جبهه در زندان ظلم بسر می برند و امنیت فعالیت های سیاسی همچنان خدشه دار مانده و هزینه های سنگینی مترتب برانجام کار سیاسی است اما اعضا و حامیان جبهه مشارکت نشان داده اند که جریان فکری سیاسی جبهه مشارکت قالب حزبی دولت ساخته نداشته و در سخت ترین شرایط توانسته است به فعالیت های خود ادامه دهد...
<p>در شرایطی جبهه مشارکت شانزده سالگی خود را پشت سر می گذارد که به رغم تغییر دولت و بر سرکارآمدن دولت روحانی ملقب به &quot; دولت تدبیر و امید &quot; هنوز دبیرکل و برخی اعضای ارشد و جوان حزب در زندان ظلم بسر می برند و امنیت فعالیت های سیاسی خدشه دار شده و هزینه های سنگینی مترتب برانجام کار سیاسی است اما جبهه نشان داده که حزبی دولت ساخته نبوده و در سخت ترین شرایط توانسته است به فعالیت های خود ادامه دهد.</p> <p>&nbsp;</p>
جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن همدردی با آسیب دیدگان مظلوم غزه، هم صدا با ملت مظلوم فلسطین از همه کسانی که مدافع حقوق این مردم هستند می خواهد با حضور در مراسم راهپیمایی روز قدس انعکاس صدای مظلومیت زنان ،کودکان و مردم بی پناه غزه باشند.
کمیسیون زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی با ابراز نگرانی ازعواقب ناشی از تصویب و اجرایی شدن چنین طرح هایی اعلام می دارد که این اقدامات نتيجه ای جز كمرنگ كردن حضور زنان در جامعه و حذف تدریجی آنها از فعالیت در عرصه عمومی و تاكيد بيشتر بر نقش سنتی زنان به عنوان همسر و مادر به دنبال نخواهد داشت.
مسلما برخورد قاطع و ریشه ای با این گونه حوادث و رعایت همه موازین قانونی و رعایت حقوق همه شهروندان بخصوص زندانیان سیاسی می تواند آرامش و آسایش را در کشور پایدار کند. شورای عالی امنیت ملی به عنوان رکن اساسی تأمین امنیت کشور و آسایش مردم وظیفه مبرم دارد تا در این موضوع به ظاهر ساده اما بسیار مهم و حیاتی ورود کند و با هماهنگی همه قوا نسبت به شناسایی و ریشه کن کردن این شاخه های فاسد اقدام بایسته به عمل آورد.
شاخه و کمیسیون زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن تبریک روز ولادت بزرگ بانوی اسلام به تاسی از این الگوی بی مثال زن مسلمان همه احزاب، نهادهای مدنی و مسئولین کشور را به تلاش و برنامه ریزی به منظور پر کردن شکاف ها و رفع ضعف ها و تبعیض ها ی موجود در این ارتباط دعوت می کند.
جبهه مشارکت ایران اسلامی مراتب همدردی خود را با شما و کلیه سوگواران بزرگوار اعلام و از خداوند منان برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان طول عمر با عزت افزون تر وصبر جمیل خواستار است.
جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن همراهی در این شادی بزرگ با هم میهنان سراسر کشور و تقدیر و سپاس از دولت تدبیر و امید، فعالین جامعه مدنی و شخصیت های تأثیر گذار به ویژه علمای اهل سنت، امید آن دارد مسؤولین امر با ارزیابی دقیق موقعیت حساس منطقه ای وملاحظات منطقه محروم سیستان و بلوچستان و نیز تحرکات گروههای افراطی، مانع از تکرار این نوع وقایع در مرزهای کشور باشند.
برای رسیدن به اهداف ملی و کلان کشور و نجات از وضعیت گذشته نیز باید عزمی ملی پشتوانه آن گردد. جلوگیری از یأس، کمک به دولت، رفع و دفع فضای امنیتی، ایجاد فضای آزاد برای نقد و اظهار نظر، آزادی زندانیان سیاسی به ویژه رفع حصر اقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد و گشایش در فضای داخلی، ایجاد فرصت برای نهادهای مدنی و سازمان ها و احزاب و تشکل های سیاسی، صنفی، اجتماعی و امثال آن، از عمده عواملی است که با تعامل و همکاری بین ارکان حکومت، احزاب و ...
جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن تاکید بر تلاش برای تحقق انسجام ملی و حفظ آرامش در شرایط کنونی کشور ،همه مسئولان، نخبگان و جریان های سیاسی را به شناخت ابعاد رفتاری و اهداف این جریان مشکوک فرا می خواند و از همۀ دست اندرکاران که به تریبون های رسمی دسترسی دارند می خواهد جانب اعتدال را نگاه دارند و از هر رفتار، گفتار و اقدامی که در راستای تحقق اهداف جریان های افراطی است بپرهیزند.
فخرالسادات محتشمی‌پور
سید علیرضا حسینی بهشتی
علی مزروعی
حميدرضا جلايي پور
سیدمصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.